Masky Halloween sú len časťou kostýmu Halloween. Bez masky Halloween sa Halloween kostým nedokončí. Masky na Halloween sú vyrobené z rôznych materiálov, ako sú protetiká z penovej gumy, latex, papier alebo plasty. Môžu byť vyrobené v akomkoľvek tvare a veľkosti a môžu byť prispôsobené podľa celého Halloweenského oblečenia osoby. Môžu byť urobené na akúkoľvek postavu, ako je zviera, klaun alebo akákoľvek iná strašidelná postava ako cudzinec alebo zviera. Najefektívnejšie použitie masky Halloween je, že človek môže skryť svoju pravú identitu, ktorá sa stáva veľmi obtiažna robiť s make-upom a doplnkami. Týmto spôsobom môže osoba vystrašiť ľudí efektívnejším spôsobom, ako použitím doplnkov.

Pridáva to k zábave a robí ľuďom viac zvedavostí, než kto je za maskou. Ľudia stále hádajú meno osoby, ktorá je za maskou, a nakoniec to zvyšuje zábavu ako celok. Na trhu sú k dispozícii všetky typy masky Halloween, ktoré poskytujú rôzne úrovne pokrytia cez tvár. Existujú masky, ktoré zakrývajú iba oči človeka a zvyšok tváre je viditeľný pre ľudí ako batman. Potom sú tu ďalšie, ktoré pokrývajú polovicu tváre a ľudia vidia ústa. Najslávnejšie a najobľúbenejšie masky medzi ľuďmi sú však tie, ktoré pokrývajú celú tvár až po bradu a nikto nevidí žiadnu časť tváre. Títo sú najobľúbenejší, pretože sú najúspešnejší v desivých ľuďoch a človek sa za týmito maskami čisto skrýva. Niektorí ľudia tiež radšej chodia na oblek rytierov Templárov, ktorý je úplne vyrobený z kovu a obsahuje oceľovú prilbu.

Čím viac je tvár pokrytá maskou Halloween, tým je pre ľudí ťažké uhádnuť, kto je za maskou. Osoba nenúti dĺžku masky Halloween. Ak je polomaska, keď ide s jeho kostýmom Halloween, mal by ísť s polomaskou a nie pre celú masku, pretože by to zničilo vzhľad jeho kostýmu Halloween. halloween maska ​​zvyšuje vzhľad osoby Halloween kostým, a preto ho vyzerať desivejšie, než len na sebe kostým sám.